Cyfrowa obróbka fotografii

Nie jeden raz, podczas gdy oglądamy zrobione przez nas zdjęcia, jesteśmy niezadowoleni z naszej pozy, braku blasku na włosach, czerwonych oczu, niskiego kontrastu lub nieodpowiedniej cery (w szczególności jeżeli chodzi o kobiety). Bardzo prosto takie rzeczy można edytować w programie graficznym. Pomijając fakt, że obecne dziś na rynku aparaty cyfrowe mają tak rozwinięte funkcje, że robią zdjęcia praktycznie same, możemy wspomóc się jeszcze specjalnym oprogramowaniem komputerowym.

Jednym z popularniejszych programów do obróbki graficznej zdjęć jest Adobe Photoshop. To najlepsze i najbardziej profesjonalne narzędzie z którego możemy skorzystać. Posiada ogromne możliwości i może zrobić z naszym zdjęciem dosłownie wszystko. Program jest jednak płatny. Na stronie Adobe, kosztuje około 600 dolarów.

Jest jednak masa darmowych programów, które w zupełności nam wystarczą. Przecież nie jesteśmy profesjonalnymi fotografami, a amatorami. Jeden z darmowych programów, który również dostarcza wielu możliwości to Gimp. Bardzo ważne jest to, że jako jeden z niewielu programów darmowych, daje możliwość operowania na warstwach i maskach co może być bardzo przydatne. Z takim programem rozwiążemy wszystkie problemy, a zdjęcie przez nas zrobione będzie wyglądało jak profesjonalne.

One Response to Cyfrowa obróbka fotografii

  1. Asia pisze:

    To dałeś popis swych umiejętności tym oto artem. Szacun!

Skomentuj Asia Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *