Nowoczesne metody oświetlania pomieszczeń

Współczesne oświetlenie w każdej kuchni

Zachęcające wykorzystanie oświetlnia w technologi LEDKażda kuchnia jest sercem domu, w niej bowiem przygotowujemy posiłki i spędzamy najwięcej czasu z wszystkich pomieszczeń w domu w gronie najbliższej rodziny. Dlatego tak ważny jest dobry dobór oświetlenia zarówno w kuchni jak i jadalni. Równomierne rozjaśnienie tych pomieszczeń jest nadzwyczaj ważne. Nie oznacza to, iż musimy się ograniczać do jednej lampy. Przy aktualnych opcjach technologicznych lampy oprócz własnej najważniejszej roli – oświetlenia pełnią także funkcje dekoracyjne. Do upiększenia w nietypowy sposób kuchni coraz większą modą cieszy się oświetlenie LED. Trzeba pamiętać, iż nie zastąpi ono głównego oświetlenia.

Zalety i wady wyboru technologi LED

Współczesne lampy wykonane w technologi LEDDecydując się na diody LED, taśmy LED i tym podobne produkty należy odpowiedzieć sobie na pytanie „do czego ma ono służyć”? Przede wszystkim powinno prawidłowo oświetlać płaszczyznę roboczą – blat roboczy, zlew, kuchenkę. Drugim podobnie ważnym elementem jest sam kolor światła. Przy kolorowych diodach LED może nastąpić lekkie przekłamanie kolorów, które w dużym stopniu utrudni przygotowanie potraw czy choćby rozróżnienie czy dany produkt jest dobry czy popsuty. Ewidentnym atutem ledowego światła jest wielce niewielka energochłonność. Z racji częstego przebywania w kuchni jest to nadzwyczaj ważny aspekt, pozwalający zmniejszyć rachunki. Świetlówki LED przyzwoicie sprawdzają się też jako centralne oświetlenie sufitu. Dobrze wyznaczona lokalizacja źródeł światła wielce ułatwia prace w kuchni, równocześnie nadając jej przytulności i domowego ciepła.

2 Responses to Nowoczesne metody oświetlania pomieszczeń

  1. Sylwka pisze:

    Jesli inne notki sa tak ciekawe, jak wlasnie ta, to chyba dlugo nie opuszcze tego stronaa. Mam nadzieje, ze tak sie wlasnie stanie, a ten tekst stawia poprzeczke bardzo wysoko.

  2. Wiki pisze:

    Ciekawe podejście do tematu. Warto go przeczytać. Czegoś nowego się dowiedziałam.

Skomentuj Sylwka Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *