Windows 10 nie dla wszystkich tabletów

W dzisiejszym artykule chcemy przedstawić plany, które szykuje Microsoft wraz z Windowsem w wersji 10. Microsoft podczas zapowiedzi systemu Windows 10 oraz darmowej aktualizacji dla wszystkich posiadaczy wersji 7 i 8.1 rozbudził nadzieje wielu użytkowników tabletów korzystających z Windowsa. Tymczasem już w marcu tego roku w sieci pojawiły się informacje na temat tejże aktualizacji i wbrew pozorom są one nie za dobre.

windows_10_wallpaper_rainy_day

Najważniejszą chyba informacją jest to, ze aktualizacja pominie kilka ważnych modeli, których posiadacze to nie jednostkowe osoby. Windows 10 nie pojawi się między innymi na tabletach z procesorami ARM chociaż system posiada wsparcie dla tych modeli. Na pewno braki systemowe odczują posiadacze takich modeli tabletów jak: Microsoft Surface RT, Surface 2 oraz Nokia Lumia 2520. Te trzy modele to tylko początek listy. Cały spis ma pojawić się niedługo.

Taka decyzja Microsoftu wydaje się być naprawdę zaskakująca, jednak podejrzewa się, iż koncern chce w ten sposób wywinąć się od późniejszego wsparcia nietrafionych urządzeń. Na czas obecny wiadomo jedynie tyle, że posiadacze urządzeń z listy wykluczonych otrzymają oddzielną aktualizację wprowadzającą część funkcji Windowsa 10. Nie zmienia to jednak faktu, że Microsoft postąpił z użytkownikami urządzeń wspieranych przez system Windows w sposób nieprofesjonalny, gdyż nie tak dawno przekonywali , że urządzenia te otrzymają pełne wsparcie producenta systemu z najnowszymi aktualizacjami, a tu takie oświadczenie. W najbliższym czasie powinniśmy poznać szczegóły całego planu aktualizacji, a póki co możemy jedynie wierzyć, ze Microsoft zmieni swoje zdanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *