Wirtualizacja serwerów

Co to takiego jest wirtualizacja serwerów? Postaramy się odpowiedzieć nie tylko co to jest i na czym polega ale przede wszystkim skupimy się na korzyściach płynących z wirtualizacji serwerów.

A wiec wirtualizacja serwerów jest nowoczesną technologią, która daje możliwość wielu aplikacją komputerowym działać na kilku systemach operacyjnych, które są uruchomione na tym samym serwerze. Zatem jesteśmy w stanie w pełni wykorzystać moc obliczeniową i zasobową serwerów, tworząc następne wirtualne maszyna na tym samym serwerze fizycznym – zamiast kupować następne serwery fizyczne.

Jakie korzyści płyną z wykorzystania technologii wirtualizacji serwerów?

Firmy które decydują się na wykorzystanie zaawansowanej technologii wirtualizacji serwerów, mogą liczyć na bardziej efektywne zarządzanie zasobami z jednego miejsca. Dodatkowo koszty ponoszone podczas utrzymania serwerów drastycznie spadają co daje firmie bardzo wielki plus. Ponieważ koszty za kolokacje maszyny oraz opłaty ponoszone za energię elektryczną są naprawdę bardzo niskie.

Następną bardzo wyjątkową zaletą zastosowania technologii wirtualizacji jest to iż firmy maja możliwość  mobilnego dostępu do swoich danych z różnego rodzaju urządzeń. Również wirtualizacja daje wyjątkową ochronę przed różnego rodzaju awariami, ponieważ dostawca usługi z której korzysta firma, monitoruje na bieżąco pracę serwera i jest w stanie błyskawicznie usuwać różnego rodzaju usterki.

Należy jeszcze wspomnieć o bardzo ważnej zalecie czyli bezpieczeństwie danych. Tego typu usługa poprzez izolacje środowiska, jest w wiele mniej podatna na ataki hakerskie oraz zawirusowania. Usługa charakteryzuje się również tym że dane są umieszczane w centralnej, bardzo dobrze zabezpieczonej lokacji, która jest wyjątkowo  odporna na wszelkie inne zewnętrze zagrożenia.

Moim zdaniem każda firma która nie chce ponosić wysokich kosztów, ceni sobie bezpieczeństwo danych oraz bardzo zależy jej na mobilnym dostępie do firmowych zasobów, jak najbardziej powinna skorzystać z usługi wirtualizacji serwerów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *