Personalizacja dokumentów

W Dzisiejszej Polsce żyje ok trzydzieści osiem milionów ludzi, nie jest to ogromna liczba biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców takich państw jak Ameryka, Chiny, czy Indie, jednakże jeśli weźmiemy pod uwagę system funkcjonowania państwa, to niniejsza liczba sprawia ogromne wrażenie.

uid_ab13d9c00aa15c2b81305a4c4f6db0ce1407401222205_width_633_play_0_pos_0_gs_0_height_356

 

 

 

 

 

W naszym artykule scharakteryzujemy jeden z najistotniejszych systemów , dzięki któremu społeczeństwo składające się z tak ogromnej wielkości jednostek może poprawnie funkcjonować.
Personalizacja dokumentów bazuje na nadaniu danemu dokumentowi cech indywidualnych dla każdej osoby. Najprostszym wzorem jest dokument tożsamości-dowód osobisty, który jest obowiązkowym dokumentem dla każdego obywatela Polski po 18 roku życia.
Cechami indywidualnymi dzięki którym dokument przyjmuje wartości są informacje o osobie ubiegającej się np. numer dowodu osobistego, imię, nazwisko a także zdjęcie.Technikom odpowiedzialną za naniesienie informacji na dokumencie jest grawerowanie laserem oraz metoda biometryczna, która pełni rolę zabezpieczenia (biometria zajmuje się pomiarami gatunku ludzkiego w celu zaobserwowania jego cech indywidualnych dzięki czemu znalazła przeznaczenie w sprawdzaniu tożsamości dokumentów ,a także identyfikacji)
Personalizacji ulega wszelki dokument o wartości prawnej na przykład paszport, dowód rejestracyjny, prawo jazdy .
Dzięki rozwojowi informatyki mamy także możliwość nadania cech indywidualnych dowolnym dokumentom z użyciem różnych czcionek, oraz składników grafiki jak na przykład mapa bitowa(składa się z zestawu bitów dzięki którym mamy opcja zobrazowania elementów grafiki), również elementów grafiki wektorowej.
Sposób ten jest coraz częściej stosowany przez firmy w celach efektywniejszego reklamowania swojej aktywności na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *